Naar de inhoud

Inruilwaarde per model

Peugeot 508 inruilen of kopen: wat is hij waard en wat kost hij?

Kort antwoord: Een Peugeot 508 bracht de afgelopen 24 maanden op veilingen mediaan € 1.900 op; de middelste helft zat tussen € 1.150 en € 2.200. Dat is gebaseerd op 30 eindbiedingen bij de veilinghuizen die Geveild.com volgt, zonder opgeld en btw. De geveilde exemplaren hadden mediaan 260.000 km op de teller.

Mediaan eindbod€ 1.900alle bouwjaren, 24 maanden
Middelste helft€ 1.150 – € 2.20025% tot 75% van de uitslagen
Uitslagen30laatste: 29 oktober 2026
Kilometerstand260.000 kmmediaan van de geveilde exemplaren

Wat is jouw Peugeot 508 waard?

Vul het kenteken van je Peugeot 508 in, en dat van de auto die je wilt kopen. Je ziet de veilingwaarde van jouw bouwjaar en uitvoering, hoeveel je bijbetaalt en het verschil in maandlasten.

Jouw situatie
A
€
km
B
€
km

Gratis en onafhankelijk. We zoeken de kentekens op in de openbare gegevens van de RDW; we bewaren niets bij jou en sturen de kentekens nergens anders heen.

Peugeot 508: veilingwaarde per bouwjaar Geveild.com

BouwjaarUitslagenMediaanMiddelste helftGrafiek
2023 3×3€ 7.600€ 7.600
2013 7×7€ 850€ 850–1.831
2012 5×5€ 1.840€ 1.768–2.200
2011 12×12€ 1.850€ 1.150–2.030

Alleen bouwjaren met minstens 3 uitslagen. Eindbod zonder opgeld en btw; staat, uitvoering en kilometerstand verschillen per kavel. Je eigen auto: vul het kenteken in.

Zo daalt de waarde met de leeftijd

  • 2–3 jaar€ 7.600
  • 11–15 jaar€ 1.845

Mediaan eindbod per leeftijd op het moment van de veiling (30 uitslagen).

Brandstof en wegenbelasting

  • Diesel43%
  • Benzine40%
  • Onbekend17%

Verdeling van de geveilde exemplaren.

Een Peugeot 508 weegt leeg rond 1.395 kg (mediaan van 300 kentekens uit 2010–2014, RDW). Als dieselauto betaal je daarvoor in 2026 ± € 156 per maand wegenbelasting (mediaan van de provincies, zonder fijnstoftoeslag).

Overstappen? van diesel naar benzine · van diesel naar elektrisch · van diesel naar hybride

Waar een Peugeot 508 op afkeurt bij de APK RDW

  • Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen25%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm23%
  • Band onvoldoende profiel22%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt21%
  • Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtage15%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde15%

Aandeel van een steekproef van 300 kentekens (bouwjaar 2010–2014) waarbij de keurmeester dit gebrek de laatste 5 jaar vastlegde. Veel punten zijn slijtage (banden, remmen, verlichting); kijk er bij een proefrit gericht naar.

Peugeot 508 inruilen: zo krijg je een eerlijke prijs

  • Ken de ondergrens. Veilingprijzen zijn wat de markt zonder vraagprijs of onderhandeling betaalt. Biedt de garage voor jouw Peugeot 508 minder dan de middelste helft van jouw bouwjaar hierboven, vraag dan waarom.
  • Reken met het bijbetaalbedrag. Een hoog inruilbod met weinig korting op de nieuwe auto is niet beter dan een lager bod met meer korting.
  • Laat zien wat je hebt. Een compleet onderhoudsboekje, twee sleutels en een logische tellerstand (NAP) maken verschil. Check vooraf de APK en gebreken en de punten hierboven.
  • Zelf verkopen of veilen? Bij een courant model kun je zelf vaak meer krijgen. Wil je zekerheid zonder kijkers, dan kun je je auto laten veilen.

Veelgestelde vragen over de Peugeot 508

Wat is een Peugeot 508 waard?
Op veilingen bracht een Peugeot 508 de afgelopen 24 maanden mediaan € 1.900 op (30 uitslagen). De waarde hangt sterk af van bouwjaar, uitvoering en kilometerstand; met je kenteken zie je de waarde voor jouw bouwjaar.
Wat brengt een Peugeot 508 uit 2023 op?
Een Peugeot 508 uit 2023 bracht op veilingen mediaan € 7.600 op, met de middelste helft tussen € 7.600 en € 7.600 (3 uitslagen).
Wat zijn bekende gebreken van de Peugeot 508?
Bij APK-keuringen van een steekproef van 300 exemplaren werden het vaakst vastgelegd: overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen (25%), band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm (23%), band onvoldoende profiel (22%). Bron: RDW Open Data.
Waarom biedt de garage minder dan de veilingprijs?
Een garage moet de auto opknappen, garantie geven en er marge op maken. Daarom ligt een inruilbod meestal onder wat een auto op een veiling of bij een particulier opbrengt. Kijk naar het bedrag dat je bijbetaalt, niet alleen naar het bod.

Bronnen: eindbiedingen van de veilinghuizen die Geveild.com volgt (24 maanden, zonder opgeld en btw), RDW Open Data (gewicht, APK-gebreken), Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 en CBS (opcenten). Bijgewerkt 31 oktober 2026. Geautomatiseerde indicatie, geen taxatie.