Naar de inhoud

Inruilwaarde per model

Peugeot 207 inruilen of kopen: wat is hij waard en wat kost hij?

Kort antwoord: Een Peugeot 207 bracht de afgelopen 24 maanden op veilingen mediaan € 662 op; de middelste helft zat tussen € 300 en € 1.100. Dat is gebaseerd op 42 eindbiedingen bij de veilinghuizen die Geveild.com volgt, zonder opgeld en btw. De geveilde exemplaren hadden mediaan 197.000 km op de teller.

Mediaan eindbod€ 662alle bouwjaren, 24 maanden
Middelste helft€ 300 – € 1.10025% tot 75% van de uitslagen
Uitslagen42laatste: 12 oktober 2026
Kilometerstand197.000 kmmediaan van de geveilde exemplaren

Wat is jouw Peugeot 207 waard?

Vul het kenteken van je Peugeot 207 in, en dat van de auto die je wilt kopen. Je ziet de veilingwaarde van jouw bouwjaar en uitvoering, hoeveel je bijbetaalt en het verschil in maandlasten.

Jouw situatie
A
€
km
B
€
km

Gratis en onafhankelijk. We zoeken de kentekens op in de openbare gegevens van de RDW; we bewaren niets bij jou en sturen de kentekens nergens anders heen.

Peugeot 207: veilingwaarde per bouwjaar Geveild.com

BouwjaarUitslagenMediaanMiddelste helftGrafiek
2012 4×4€ 1.025€ 1.000–1.050
2011 3×3€ 600€ 540–600
2009 4×4€ 1.750€ 250–1.750
2008 8×8€ 210€ 120–390
2007 18×18€ 640€ 310–1.150
2006 4×4€ 925€ 300–1.050

Alleen bouwjaren met minstens 3 uitslagen. Eindbod zonder opgeld en btw; staat, uitvoering en kilometerstand verschillen per kavel. Je eigen auto: vul het kenteken in.

Zo daalt de waarde met de leeftijd

  • 11–15 jaar€ 1.000
  • 16+ jaar€ 580

Mediaan eindbod per leeftijd op het moment van de veiling (42 uitslagen).

Brandstof en wegenbelasting

  • Benzine90%
  • Diesel5%
  • Onbekend5%

Verdeling van de geveilde exemplaren.

Een Peugeot 207 weegt leeg rond 1.175 kg (mediaan van 300 kentekens uit 2005–2009, RDW). Als benzineauto betaal je daarvoor in 2026 ± € 59 per maand wegenbelasting (mediaan van de provincies).

Overstappen? van benzine naar elektrisch · van benzine naar hybride · van benzine naar diesel

Waar een Peugeot 207 op afkeurt bij de APK RDW

  • Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen31%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm29%
  • Band onvoldoende profiel25%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt24%
  • Dimlicht onjuist afgesteld19%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde17%

Aandeel van een steekproef van 300 kentekens (bouwjaar 2005–2009) waarbij de keurmeester dit gebrek de laatste 5 jaar vastlegde. Veel punten zijn slijtage (banden, remmen, verlichting); kijk er bij een proefrit gericht naar.

Peugeot 207 inruilen: zo krijg je een eerlijke prijs

  • Ken de ondergrens. Veilingprijzen zijn wat de markt zonder vraagprijs of onderhandeling betaalt. Biedt de garage voor jouw Peugeot 207 minder dan de middelste helft van jouw bouwjaar hierboven, vraag dan waarom.
  • Reken met het bijbetaalbedrag. Een hoog inruilbod met weinig korting op de nieuwe auto is niet beter dan een lager bod met meer korting.
  • Laat zien wat je hebt. Een compleet onderhoudsboekje, twee sleutels en een logische tellerstand (NAP) maken verschil. Check vooraf de APK en gebreken en de punten hierboven.
  • Zelf verkopen of veilen? Bij een courant model kun je zelf vaak meer krijgen. Wil je zekerheid zonder kijkers, dan kun je je auto laten veilen.

Veelgestelde vragen over de Peugeot 207

Wat is een Peugeot 207 waard?
Op veilingen bracht een Peugeot 207 de afgelopen 24 maanden mediaan € 662 op (42 uitslagen). De waarde hangt sterk af van bouwjaar, uitvoering en kilometerstand; met je kenteken zie je de waarde voor jouw bouwjaar.
Wat brengt een Peugeot 207 uit 2012 op?
Een Peugeot 207 uit 2012 bracht op veilingen mediaan € 1.025 op, met de middelste helft tussen € 1.000 en € 1.050 (4 uitslagen).
Wat zijn bekende gebreken van de Peugeot 207?
Bij APK-keuringen van een steekproef van 300 exemplaren werden het vaakst vastgelegd: overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen (31%), band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm (29%), band onvoldoende profiel (25%). Bron: RDW Open Data.
Waarom biedt de garage minder dan de veilingprijs?
Een garage moet de auto opknappen, garantie geven en er marge op maken. Daarom ligt een inruilbod meestal onder wat een auto op een veiling of bij een particulier opbrengt. Kijk naar het bedrag dat je bijbetaalt, niet alleen naar het bod.

Bronnen: eindbiedingen van de veilinghuizen die Geveild.com volgt (24 maanden, zonder opgeld en btw), RDW Open Data (gewicht, APK-gebreken), Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 en CBS (opcenten). Bijgewerkt 13 oktober 2026. Geautomatiseerde indicatie, geen taxatie.