Naar de inhoud

Inruilwaarde per model

Peugeot 206 inruilen of kopen: wat is hij waard en wat kost hij?

Kort antwoord: Een Peugeot 206 bracht de afgelopen 24 maanden op veilingen mediaan € 495 op; de middelste helft zat tussen € 340 en € 800. Dat is gebaseerd op 34 eindbiedingen bij de veilinghuizen die Geveild.com volgt, zonder opgeld en btw. De geveilde exemplaren hadden mediaan 212.000 km op de teller.

Mediaan eindbod€ 495alle bouwjaren, 24 maanden
Middelste helft€ 340 – € 80025% tot 75% van de uitslagen
Uitslagen34laatste: 12 oktober 2026
Kilometerstand212.000 kmmediaan van de geveilde exemplaren

Wat is jouw Peugeot 206 waard?

Vul het kenteken van je Peugeot 206 in, en dat van de auto die je wilt kopen. Je ziet de veilingwaarde van jouw bouwjaar en uitvoering, hoeveel je bijbetaalt en het verschil in maandlasten.

Jouw situatie
A
€
km
B
€
km

Gratis en onafhankelijk. We zoeken de kentekens op in de openbare gegevens van de RDW; we bewaren niets bij jou en sturen de kentekens nergens anders heen.

Peugeot 206: veilingwaarde per bouwjaar Geveild.com

BouwjaarUitslagenMediaanMiddelste helftGrafiek
2011 3×3€ 800€ 800–800
2010 4×4€ 3.300€ 530–3.300
2009 3×3€ 450€ 390–450
2007 3×3€ 190€ 120–190
2006 5×5€ 1.400€ 1.400–1.400
2003 9×9€ 390€ 240–600
2002 3×3€ 370€ 330–370

Alleen bouwjaren met minstens 3 uitslagen. Eindbod zonder opgeld en btw; staat, uitvoering en kilometerstand verschillen per kavel. Je eigen auto: vul het kenteken in.

Zo daalt de waarde met de leeftijd

  • 11–15 jaar€ 800
  • 16+ jaar€ 460

Mediaan eindbod per leeftijd op het moment van de veiling (34 uitslagen).

Brandstof en wegenbelasting

  • Benzine79%
  • Onbekend21%

Verdeling van de geveilde exemplaren.

Een Peugeot 206 weegt leeg rond 938 kg (mediaan van 300 kentekens uit 2004–2008, RDW). Als benzineauto betaal je daarvoor in 2026 ± € 31 per maand wegenbelasting (mediaan van de provincies).

Overstappen? van benzine naar elektrisch · van benzine naar hybride · van benzine naar diesel

Waar een Peugeot 206 op afkeurt bij de APK RDW

  • Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen34%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt26%
  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse22%
  • Stadslicht werkt niet (goed)21%
  • Dimlicht onjuist afgesteld20%
  • Stuur- of fuseekogel met slijtage kleiner of gelijk 1,0 mm19%

Aandeel van een steekproef van 300 kentekens (bouwjaar 2004–2008) waarbij de keurmeester dit gebrek de laatste 5 jaar vastlegde. Veel punten zijn slijtage (banden, remmen, verlichting); kijk er bij een proefrit gericht naar.

Peugeot 206 inruilen: zo krijg je een eerlijke prijs

  • Ken de ondergrens. Veilingprijzen zijn wat de markt zonder vraagprijs of onderhandeling betaalt. Biedt de garage voor jouw Peugeot 206 minder dan de middelste helft van jouw bouwjaar hierboven, vraag dan waarom.
  • Reken met het bijbetaalbedrag. Een hoog inruilbod met weinig korting op de nieuwe auto is niet beter dan een lager bod met meer korting.
  • Laat zien wat je hebt. Een compleet onderhoudsboekje, twee sleutels en een logische tellerstand (NAP) maken verschil. Check vooraf de APK en gebreken en de punten hierboven.
  • Zelf verkopen of veilen? Bij een courant model kun je zelf vaak meer krijgen. Wil je zekerheid zonder kijkers, dan kun je je auto laten veilen.

Veelgestelde vragen over de Peugeot 206

Wat is een Peugeot 206 waard?
Op veilingen bracht een Peugeot 206 de afgelopen 24 maanden mediaan € 495 op (34 uitslagen). De waarde hangt sterk af van bouwjaar, uitvoering en kilometerstand; met je kenteken zie je de waarde voor jouw bouwjaar.
Wat brengt een Peugeot 206 uit 2011 op?
Een Peugeot 206 uit 2011 bracht op veilingen mediaan € 800 op, met de middelste helft tussen € 800 en € 800 (3 uitslagen).
Wat zijn bekende gebreken van de Peugeot 206?
Bij APK-keuringen van een steekproef van 300 exemplaren werden het vaakst vastgelegd: overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen (34%), kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt (26%), uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse (22%). Bron: RDW Open Data.
Waarom biedt de garage minder dan de veilingprijs?
Een garage moet de auto opknappen, garantie geven en er marge op maken. Daarom ligt een inruilbod meestal onder wat een auto op een veiling of bij een particulier opbrengt. Kijk naar het bedrag dat je bijbetaalt, niet alleen naar het bod.

Bronnen: eindbiedingen van de veilinghuizen die Geveild.com volgt (24 maanden, zonder opgeld en btw), RDW Open Data (gewicht, APK-gebreken), Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 en CBS (opcenten). Bijgewerkt 13 oktober 2026. Geautomatiseerde indicatie, geen taxatie.