Naar de inhoud

Inruilwaarde per model

Toyota Aygo inruilen of kopen: wat is hij waard en wat kost hij?

Kort antwoord: Een Toyota Aygo bracht de afgelopen 24 maanden op veilingen mediaan € 900 op; de middelste helft zat tussen € 600 en € 2.100. Dat is gebaseerd op 31 eindbiedingen bij de veilinghuizen die Geveild.com volgt, zonder opgeld en btw. De geveilde exemplaren hadden mediaan 205.000 km op de teller.

Mediaan eindbod€ 900alle bouwjaren, 24 maanden
Middelste helft€ 600 – € 2.10025% tot 75% van de uitslagen
Uitslagen31laatste: 22 oktober 2026
Kilometerstand205.000 kmmediaan van de geveilde exemplaren

Wat is jouw Toyota Aygo waard?

Vul het kenteken van je Toyota Aygo in, en dat van de auto die je wilt kopen. Je ziet de veilingwaarde van jouw bouwjaar en uitvoering, hoeveel je bijbetaalt en het verschil in maandlasten.

Jouw situatie
A
€
km
B
€
km

Gratis en onafhankelijk. We zoeken de kentekens op in de openbare gegevens van de RDW; we bewaren niets bij jou en sturen de kentekens nergens anders heen.

Toyota Aygo: veilingwaarde per bouwjaar Geveild.com

BouwjaarUitslagenMediaanMiddelste helftGrafiek
2023 3×3€ 7.200€ 7.200–7.200
2013 4×4€ 3.450€ 1.550–3.600
2009 6×6€ 1.900€ 1.050–1.950
2008 6×6€ 475€ 470–475
2007 4×4€ 641€ 430–650
2006 3×3€ 510€ 330–510

Alleen bouwjaren met minstens 3 uitslagen. Eindbod zonder opgeld en btw; staat, uitvoering en kilometerstand verschillen per kavel. Je eigen auto: vul het kenteken in.

Zo daalt de waarde met de leeftijd

  • 2–3 jaar€ 7.200
  • 11–15 jaar€ 3.450
  • 16+ jaar€ 655

Mediaan eindbod per leeftijd op het moment van de veiling (31 uitslagen).

Brandstof en wegenbelasting

  • Benzine94%
  • Onbekend6%

Verdeling van de geveilde exemplaren.

Een Toyota Aygo weegt leeg rond 825 kg (mediaan van 204 kentekens uit 2007–2011, RDW). Als benzineauto betaal je daarvoor in 2026 ± € 24 per maand wegenbelasting (mediaan van de provincies).

Overstappen? van benzine naar elektrisch · van benzine naar hybride · van benzine naar diesel

Waar een Toyota Aygo op afkeurt bij de APK RDW

  • Band onvoldoende profiel26%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm25%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt25%
  • Stadslicht werkt niet (goed)22%
  • Dimlicht onjuist afgesteld16%
  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar16%

Aandeel van een steekproef van 204 kentekens (bouwjaar 2007–2011) waarbij de keurmeester dit gebrek de laatste 5 jaar vastlegde. Veel punten zijn slijtage (banden, remmen, verlichting); kijk er bij een proefrit gericht naar.

Toyota Aygo inruilen: zo krijg je een eerlijke prijs

  • Ken de ondergrens. Veilingprijzen zijn wat de markt zonder vraagprijs of onderhandeling betaalt. Biedt de garage voor jouw Toyota Aygo minder dan de middelste helft van jouw bouwjaar hierboven, vraag dan waarom.
  • Reken met het bijbetaalbedrag. Een hoog inruilbod met weinig korting op de nieuwe auto is niet beter dan een lager bod met meer korting.
  • Laat zien wat je hebt. Een compleet onderhoudsboekje, twee sleutels en een logische tellerstand (NAP) maken verschil. Check vooraf de APK en gebreken en de punten hierboven.
  • Zelf verkopen of veilen? Bij een courant model kun je zelf vaak meer krijgen. Wil je zekerheid zonder kijkers, dan kun je je auto laten veilen.

Veelgestelde vragen over de Toyota Aygo

Wat is een Toyota Aygo waard?
Op veilingen bracht een Toyota Aygo de afgelopen 24 maanden mediaan € 900 op (31 uitslagen). De waarde hangt sterk af van bouwjaar, uitvoering en kilometerstand; met je kenteken zie je de waarde voor jouw bouwjaar.
Wat brengt een Toyota Aygo uit 2023 op?
Een Toyota Aygo uit 2023 bracht op veilingen mediaan € 7.200 op, met de middelste helft tussen € 7.200 en € 7.200 (3 uitslagen).
Wat zijn bekende gebreken van de Toyota Aygo?
Bij APK-keuringen van een steekproef van 204 exemplaren werden het vaakst vastgelegd: band onvoldoende profiel (26%), band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm (25%), kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt (25%). Bron: RDW Open Data.
Waarom biedt de garage minder dan de veilingprijs?
Een garage moet de auto opknappen, garantie geven en er marge op maken. Daarom ligt een inruilbod meestal onder wat een auto op een veiling of bij een particulier opbrengt. Kijk naar het bedrag dat je bijbetaalt, niet alleen naar het bod.

Bronnen: eindbiedingen van de veilinghuizen die Geveild.com volgt (24 maanden, zonder opgeld en btw), RDW Open Data (gewicht, APK-gebreken), Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 en CBS (opcenten). Bijgewerkt 23 oktober 2026. Geautomatiseerde indicatie, geen taxatie.