Naar de inhoud

Inruilwaarde per model

Fiat Punto inruilen of kopen: wat is hij waard en wat kost hij?

Kort antwoord: Een Fiat Punto bracht de afgelopen 24 maanden op veilingen mediaan € 855 op; de middelste helft zat tussen € 430 en € 1.000. Dat is gebaseerd op 34 eindbiedingen bij de veilinghuizen die Geveild.com volgt, zonder opgeld en btw. De geveilde exemplaren hadden mediaan 231.000 km op de teller.

Mediaan eindbod€ 855alle bouwjaren, 24 maanden
Middelste helft€ 430 – € 1.00025% tot 75% van de uitslagen
Uitslagen34laatste: 12 oktober 2026
Kilometerstand231.000 kmmediaan van de geveilde exemplaren

Wat is jouw Fiat Punto waard?

Vul het kenteken van je Fiat Punto in, en dat van de auto die je wilt kopen. Je ziet de veilingwaarde van jouw bouwjaar en uitvoering, hoeveel je bijbetaalt en het verschil in maandlasten.

Jouw situatie
A
€
km
B
€
km

Gratis en onafhankelijk. We zoeken de kentekens op in de openbare gegevens van de RDW; we bewaren niets bij jou en sturen de kentekens nergens anders heen.

Fiat Punto: veilingwaarde per bouwjaar Geveild.com

BouwjaarUitslagenMediaanMiddelste helftGrafiek
2014 5×5€ 1.260€ 1.210–1.300
2012 5×5€ 810€ 716–900
2011 7×7€ 910€ 560–960
2008 7×7€ 750€ 430–900

Alleen bouwjaren met minstens 3 uitslagen. Eindbod zonder opgeld en btw; staat, uitvoering en kilometerstand verschillen per kavel. Je eigen auto: vul het kenteken in.

Zo daalt de waarde met de leeftijd

  • 11–15 jaar€ 1.000
  • 16+ jaar€ 420

Mediaan eindbod per leeftijd op het moment van de veiling (34 uitslagen).

Brandstof en wegenbelasting

  • Benzine71%
  • Diesel29%

Verdeling van de geveilde exemplaren.

Een Fiat Punto weegt leeg rond 1.160 kg (mediaan van 247 kentekens uit 2009–2013, RDW). Als benzineauto betaal je daarvoor in 2026 ± € 59 per maand wegenbelasting (mediaan van de provincies).

Overstappen? van benzine naar elektrisch · van benzine naar hybride · van benzine naar diesel

Waar een Fiat Punto op afkeurt bij de APK RDW

  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm25%
  • Dimlicht onjuist afgesteld18%
  • Band onvoldoende profiel16%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde13%
  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse13%
  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan13%

Aandeel van een steekproef van 247 kentekens (bouwjaar 2009–2013) waarbij de keurmeester dit gebrek de laatste 5 jaar vastlegde. Veel punten zijn slijtage (banden, remmen, verlichting); kijk er bij een proefrit gericht naar.

Fiat Punto inruilen: zo krijg je een eerlijke prijs

  • Ken de ondergrens. Veilingprijzen zijn wat de markt zonder vraagprijs of onderhandeling betaalt. Biedt de garage voor jouw Fiat Punto minder dan de middelste helft van jouw bouwjaar hierboven, vraag dan waarom.
  • Reken met het bijbetaalbedrag. Een hoog inruilbod met weinig korting op de nieuwe auto is niet beter dan een lager bod met meer korting.
  • Laat zien wat je hebt. Een compleet onderhoudsboekje, twee sleutels en een logische tellerstand (NAP) maken verschil. Check vooraf de APK en gebreken en de punten hierboven.
  • Zelf verkopen of veilen? Bij een courant model kun je zelf vaak meer krijgen. Wil je zekerheid zonder kijkers, dan kun je je auto laten veilen.

Veelgestelde vragen over de Fiat Punto

Wat is een Fiat Punto waard?
Op veilingen bracht een Fiat Punto de afgelopen 24 maanden mediaan € 855 op (34 uitslagen). De waarde hangt sterk af van bouwjaar, uitvoering en kilometerstand; met je kenteken zie je de waarde voor jouw bouwjaar.
Wat brengt een Fiat Punto uit 2014 op?
Een Fiat Punto uit 2014 bracht op veilingen mediaan € 1.260 op, met de middelste helft tussen € 1.210 en € 1.300 (5 uitslagen).
Wat zijn bekende gebreken van de Fiat Punto?
Bij APK-keuringen van een steekproef van 247 exemplaren werden het vaakst vastgelegd: band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm (25%), dimlicht onjuist afgesteld (18%), band onvoldoende profiel (16%). Bron: RDW Open Data.
Waarom biedt de garage minder dan de veilingprijs?
Een garage moet de auto opknappen, garantie geven en er marge op maken. Daarom ligt een inruilbod meestal onder wat een auto op een veiling of bij een particulier opbrengt. Kijk naar het bedrag dat je bijbetaalt, niet alleen naar het bod.

Bronnen: eindbiedingen van de veilinghuizen die Geveild.com volgt (24 maanden, zonder opgeld en btw), RDW Open Data (gewicht, APK-gebreken), Wet op de motorrijtuigenbelasting 1994 en CBS (opcenten). Bijgewerkt 13 oktober 2026. Geautomatiseerde indicatie, geen taxatie.