Boatauction.com
In het kort
- Boten & watersport bij Boatauction.com
- Sluit maandag 16 november om 20:46 (kavels sluiten gespreid)
- Locatie: Haren Gn (opent Google Maps)
Omschrijving
Jeanneau Fantasia 27 voor ontspannen tochten
Wat voor boot is de Jeanneau Fantasia 27?
De Jeanneau Fantasia 27 uit 1984 is een compacte kajuitzeilboot met een praktische indeling en een lengte van 8,30 meter. Met haar breedte van 2,90 meter biedt zij voldoende ruimte voor ontspannen dagtochten en korte vakanties op beschut water. De boot is gebruikt op meren en werd ingezet voor pleziervaart en dagjes varen.
Lees verder… (nog ± 820 woorden)
Dankzij haar overzichtelijke formaat is zij geschikt voor iemand die zelfstandig wil leren omgaan met een kajuitzeilboot of op zoek is naar een betaalbare tweedehands boot voor recreatief gebruik.
De besturing gebeurt buiten met een helmstok en een enkel roer. De oorspronkelijke kiel had een diepgang van 1,50 meter, maar is door een voormalige eigenaar, die jachtbouwer was, met 25 centimeter ingekort. De huidige diepgang bedraagt daardoor ongeveer 1,25 meter. Hierdoor kan de Jeanneau Fantasia 27 op veel meren worden ingezet waar een diepere kiel minder praktisch zou zijn. Haar doorvaarthoogte is ongeveer 11 meter.
Jeanneau Fantasia 27 nu in de online veiling. Iedereen kan meebieden tot en met 16 november 2026.
Hoe is de leefruimte aan boord?
Binnen heeft de boot een stahoogte van ongeveer 1,75 meter. Zij beschikt over vier vaste slaapplaatsen en twee extra slaapplaatsen. De kajuit is ingericht met een eethoek, matrassen en zitkussens. De kussens in de kajuit verkeren in een nette conditie. In de kuip zijn de zitkussens in 2025 vervangen. Daarmee is er buiten een comfortabele plek om te zitten tijdens een tocht of tijdens een rustige avond aan boord.
De kombuis heeft een kooktoestel en een kleine gekoelde ruimte. Dit is geen volwaardige koelkast, maar een beperkte koelvoorziening voor bijvoorbeeld drankjes en kleine etenswaren. Er is een watertank met een inhoud van 60 liter. Het aanwezige toilet is handmatig bedienbaar. De toiletafvoer komt rechtstreeks in het open water uit, iets waarmee je bij het gebruik en de vaargebieden rekening moet houden.
Welke motor en uitrusting heeft zij?
De Jeanneau Fantasia 27 is uitgerust met een Yanmar 1GM10 binnenboorddieselmotor uit 1984. Deze eencilindermotor heeft een vermogen van 8 pk en wordt elektrisch gestart. Volgens de beschikbare informatie is de motor werkzaam. De brandstoftank heeft een inhoud van 30 liter. De opgegeven maximale snelheid bedraagt ongeveer 10,75 kilometer per uur.
Aan boord zijn een oliedrukmeter, een dynamo en een acculader aanwezig. De elektrische installatie werkt op 12 volt en wordt gevoed door één accu met een capaciteit van 100 ampère uur. Voor navigatie zijn een log en snelheidsmeter en een marifoon aanwezig. De boot heeft een aluminium mast en twee zeilen: een grootzeil en een genua. De zeilen verkeren in redelijke staat. Het voorzeil is voorzien van een rolsysteem.
Buiten vind je een buiskap, een kuiptafel, buitenskunnen, een teakdek, een zeerailing, een zwemtrap, stootwillen en lijnen. Ook is er een handbediende ankerlier met één anker en ketting. Een reddingsboei behoort tot de veiligheidsuitrusting. Daarnaast worden een hoes voor het grootzeil, een blauwe buiskap, een afdekzeil en een reddingsboei meegeleverd.
Welke aandachtspunten zijn er?
De boot heeft enkele bekende aandachtspunten. De kabels van onder andere de marifoon moeten opnieuw worden aangesloten. De binnenbekleding heeft op enkele plaatsen losgelaten. De rechtstreekse aansluiting van de verwarming op de brandstoftank is verwijderd, maar kan volgens de verstrekte informatie worden teruggeplaatst. Bij hevige regenval en een bepaalde windrichting kan er lichte lekkage ontstaan bij het raam boven het keukentje.
Het roer is in winter 2020-2021 vernieuwd. In 2024 is de boot uit het water geweest voor onderhoud. Het onderwaterschip is toen opnieuw geschilderd en voorzien van een nieuwe antifoulinglaag. Daarna heeft zij gedurende de winterperiode op de wal in een stalling gestaan. De genoemde werkzaamheden en aandachtspunten geven jou een duidelijk beeld van de boot.
Hoe zeilt de Jeanneau Fantasia 27?
Volgens de beschikbare beschrijving zeilt de boot prettig en gaat zij rustig door het water. Haar aangepaste diepgang maakt haar interessant voor gebruik op verschillende meren. De combinatie van haar bescheiden formaat, helmstokbesturing en overzichtelijke zeilplan met grootzeil en genua maakt haar geschikt voor ontspannen tochten met familie of vrienden.
De vier vaste slaapplaatsen bieden daarbij ruimte voor meerdere dagen aan boord, terwijl de extra slaapplaatsen de indeling flexibeler maken.
Wie zoekt op boot kopen tips doet er goed aan niet alleen naar het bouwjaar en de uitrusting te kijken, maar ook naar de staat van de bekleding, zeilen, motor en aansluitingen. Bij deze Jeanneau Fantasia 27 zijn de aandachtspunten duidelijk benoemd. Dat maakt haar interessant voor iemand die graag een oudere kajuitzeilboot verder naar eigen wensen wil afwerken.
Voor wie is deze boot geschikt?
Deze Jeanneau Fantasia 27 past bij jou als je een compacte kajuitzeilboot zoekt voor meren, dagtochten en recreatief gebruik. Zij biedt een combinatie van slaapruimte, een binnenruimte met stahoogte en een inboarddieselmotor. Voor wie een tweedehands boot kopen wil en waarde hecht aan een geringe diepgang, kan haar aangepaste kiel een belangrijk voordeel zijn.
De boot wordt verkocht via Boatauction. Er is een kijkdag waarop je haar van dichtbij kunt bekijken en de staat van de romp, het interieur, de motorruimte, de zeilen en de uitrusting zelf kunt beoordelen. Een bezoek aan de kijkdag helpt jou om te bepalen of deze Jeanneau Fantasia 27 aansluit bij jouw plannen en ervaring.
Wie gericht een boot kopen wil, krijgt hiermee de gelegenheid om haar rustig en objectief te bekijken voordat een bod wordt uitgebracht.
Omschrijving overgenomen van Boatauction.com, met hun indeling. Foto’s en details altijd ook bij het veilinghuis bekijken.
Kenmerken (66)
- Categorie
- Zeilboot
- Bouwjaar
- 1984
- Lengte
- 830 cm
- Breedte
- 290 cm
- Diepgang
- 125 cm
- Materiaal
- Polyester
- Motorisatie
- Yanmar
- Merk
- Jeanneau
- Type
- Fantasia 27
- Doorvaarthoogte
- 1100 cm
- Aantal slaapplaatsen (vast)
- 4
- Aantal slaapplaatsen (extra)
- 2
- Stahoogte binnen
- 175
- Laatste keer antifouling behandeling
- 2024
- Besturing
- Helmstok
- Plek besturing
- Buiten
- Roer
- Enkel
- Eethoek
- ja
- Koelkast
- ja
- Kooktoestel
- ja
- Matrassen
- ja
- Watertank inhoud in liters
- 60
- Toilet
- Handmatig
- Komt de toiletafvoer direct in het open water
- Ja
- Verwarming
- Kachel
- Bijboot
- Nee
- Reddingsboei
- ja
- Wordt er een trailer meegeleverd?
- Nee
- Gewicht (kg)
- 3500
- Anker(s)
- 1
- Anker bevestiging
- Ketting
- Ankerlier
- Hand
- Buiskap
- ja
- Buitenkussens
- ja
- Kuiptafel
- ja
- Stootwillen en lijnen
- ja
- Teakdek
- ja
- Zeerailing
- ja
- Zwemtrap
- ja
- Aantal motoren
- 1
- Is de motor werkzaam
- De motor is werkzaam
- Start type
- Elektrisch
- Maximum snelheid | kilometers per uur
- 10.75
- Type motor
- Inboard
- Merk motor
- Yanmar
- Model motor
- 1GM10
- Vermogen (pk)
- 8
- Aantal cilinders
- 1
- Bouwjaar motor
- 1984
- Brandstof
- Diesel
- Tank inhoud in liters
- 30
- Oliedrukmeter
- ja
- Aantal accu's aanwezig
- 1
- Totale capaciteit accu's
- 100 ah
- Acculader
- ja
- Dynamo
- ja
- 12V
- ja
- Log/snelheid meter
- ja
- Marifoon
- ja
- Aantal masten
- 1
- Mast materiaal
- Aluminium
- Aantal zeilen
- 2
- Staat van de zeilen
- Redelijk
- Genua
- ja
- Grootzeil
- ja
- Voorzeil rolsysteem
- ja
Specificaties zoals Boatauction.com ze op de kavelpagina vermeldt (opgehaald 22 okt 2026). Niets is aangevuld of geschat; controleer papieren en gegevens altijd bij het veilinghuis.
Wat kost dit echt?
Totaal bij het huidige bod: € 1.217,80 (incl. opgeld en btw)
Kosten volgens de voorwaarden van Boatauction.com: opgeld 18%, margeregeling (btw alleen over opgeld).
Margeregeling, btw aftrekken of 0% als ondernemer over de grens? Btw-stappenplan
- Bod
- –
- Opgeld
- –
- Btw
- –
- Vaste kosten
- –
- Geschatte totaalprijs
- –
Indicatie op basis van: “Biedingen zijn exclusief 18% opgeld en 21% btw over het opgeld.”. Transport en eventuele extra diensten zijn niet inbegrepen. De factuur van het veilinghuis is leidend.
Handelaar? Reken je marge en maximale bod uit
Vul je verwachte verkoopprijs in (tip: kijk naar de nieuwprijs of de prijsindex). Bod, opgeld, btw en kosten van deze kavel staan al ingevuld.
Uitkomst
Een rekenhulp, geen advies. Kosten per kanaal zoals de platforms ze publiceren (gecontroleerd 27-09-2026); controleer ze bij het platform. De btw over je eigen verkoop laten we buiten beschouwing.
Details
- Veilinghuis
- Boatauction.com
- Categorie
- Boten & watersport
- Locatie
- Haren Gn (opent Google Maps)
- Sluiting
- maandag 16 november 2026, 20:46
- Kijkdag
- De kijkdag van deze Jeanneau Fantasia 27 is op zaterdag 14 november 2026 van 10:00 tot 12:00 in Haren Gn (NL).
Wat Boatauction.com bij deze kavel vermeldt
Extra informatie
- We adviseren gebruik te maken van de kijkdag.
- Boot ligt in het water.
- Deze boot wordt zonder trailer verkocht
- Deze boot wordt verkocht onder algemene veilingvoorwaarden.
- Dit betreft een openbare veiling waardoor de aankoop niet op basis van het wettelijk herroepingsrecht geretourneerd kan worden.
Letterlijk overgenomen van de kavelpagina bij Boatauction.com (opgehaald 22 okt 2026). De voorwaarden van het veilinghuis zijn leidend.
Zeilboot in het kort
- Lengte
- 8,3 m
- Bouwjaar
- 1984
- Motor
- Yanmar 8 pk
- Materiaal
- Polyester
Uit de omschrijving van Boatauction.com. Controleer het bij de kijkdag of vraag het na.
Zeilboten en zeiljachten op veiling (29) Checklist voor je biedt Rompnummer uitlezenVaarbewijs nodig?
Tools voor deze kavel
Al ingevuld met wat we uit deze kavel weten. Je kunt alles nog aanpassen.
Over deze kavel
Jeanneau Fantasia 27 zeilboot wordt online geveild door Boatauction.com in de veiling “Bootveiling Boatauction.com 16 november 2026”. Locatie van de kavel: Haren Gn.
In de categorie boten & watersport staan nu 746 kavels open.
De veiling waar deze kavel bij hoort telt 40 kavels en sluit gespreid: kavels sluiten na elkaar, en late biedingen kunnen de sluitingstijd verlengen.
Boatauction.com heeft op dit moment 26 kavels online bij Geveild, vooral in boten & watersport.
Bezichtigen: De kijkdag van deze Jeanneau Fantasia 27 is op zaterdag 14 november 2026 van 10:00 tot 12:00 in Haren Gn….
Checklist voor je biedt
- Bekijk alle foto’s en de volledige omschrijving bij Boatauction.com; kom bij twijfel naar de kijkdag.
- Reken met de totaalprijs (opgeld, btw, kosten) en bepaal vooraf je maximum.
- Plan het ophalen. Regel vervoer en eventueel hulp.
- Lees de veilingvoorwaarden: gunning, betaaltermijn en herroepingsrecht verschillen per veiling.
- Rompnummer (CIN/HIN). Vraag het rompnummer: 14 tekens, meestal rechts op de spiegel (achterkant) gegraveerd. Het moet overeenkomen met de papieren. Klopt het niet, of is het weggeslepen: niet bieden.
- Registratie en vaarbewijs. Een snelle motorboot (korter dan 20 meter en sneller dan 20 km/u, ook een waterscooter) moet bij de RDW geregistreerd zijn, met registratieteken aan beide kanten. Voor zo’n boot, en voor elke boot langer dan 15 meter, heb je een vaarbewijs nodig.
- CE-markering en btw-verklaring. Pleziervaartuigen van 2,5 tot 24 meter die sinds juni 1998 op de markt kwamen, horen een CE-markering te hebben. Vraag ook naar de btw-verklaring (bewijs dat de btw ooit is betaald): zonder is een boot moeilijker te verkopen.
Reacties
Ben je naar de kijkdag geweest, ken je dit merk of zie je een fout in deze kavel? Deel het met andere bieders. Reacties zijn van bezoekers; "Geveild-team" zijn tips van ons. Bieden doe je bij het veilinghuis.
Nog geen reacties. Weet jij iets over deze kavel? Jouw reactie helpt andere bieders.
Log in of maak een gratis account om te reageren en te stemmen. Melden kan altijd.
Vergelijkbare kavels
1988 Jeanneau New Matic 360 polyester boot met enkelassige boottrailer, lier en roeispanen
Boatauction.comOnder voorbehoudJeanneau Aquila zeilboot
Sea ray - 190 - 140 pk - Speedboot - 1979
Southern Avionics SLF30501 NDB Transmitter
Eerder bekeken
Verder waar je gebleven was (alleen opgeslagen in je eigen browser).
Veelgestelde vragen
Wanneer sluit deze kavel?
Waar moet ik deze kavel ophalen?
Wat betaal ik bovenop het bod?
Onderdeel van de veiling
Boatauction.com · 40 kavelsBootveiling Boatauction.com 16 november 2026Bekijk alle 40 kavels