Naar de inhoud

Veilingmonitor · Landbouw · bijgewerkt 13 oktober 2026

Wat brengt een trekker op veiling op?

Kort antwoord: Trekkers brachten de laatste 5 maanden op veiling een mediane eindprijs van € 5.425 op. De middelste helft ging weg voor € 2.100 tot € 18.250. Dat is gemeten over 74 echte eindbiedingen bij veilinghuizen in Nederland en België, zonder opgeld en btw. De laatste 90 dagen: € 5.425 (74 eindbiedingen).

€ 5.425mediane eindprijs (5 maanden)
€ 2.100– 18.250middelste helft
74eindbiedingen gemeten
€ 72.200hoogste eindbod

Een trekker via een veiling kopen kan veel schelen, maar wat is een goede prijs? Per merk en per bouwjaar, uit de echte eindbiedingen bij de veilinghuizen die we volgen.

Handig voor boeren, loonwerkers en handelaren.

Mediane eindprijs per maand

Trekkers op veiling: mediane eindprijs per maand€3,6ksep '26€7,6kokt '26Trekkers op veiling: mediane eindprijs per maand€3,6ksep '26€7,6kokt '26
Alleen maanden met minstens 10 eindbiedingen. De laatste staaf is de lopende of laatste volledige maand.
Als tabel
MaandMediaanMiddelste helftEindbiedingen
oktober 2026€ 7.600€ 2.031 – € 21.10244
september 2026€ 3.600€ 2.100 – € 9.10030

Recente uitslagen

KavelEindbodGeslotenVeilinghuis
Tractor, Fordson, Major€ 35112 okt 2026Onlineveilingmeester
2001 Fendt Favorit 716 Vario tractor met vierwielaandrijving en voorlader€ 25.12312 okt 2026Surplex
2010 Fendt 309 Vario TMS Tractor€ 28.10012 okt 2026Surplex
1 Iseki TH4-tractor€ 8.60011 okt 2026Zoll-Auktion
2021 Goldoni 416 SR Twee-wielige Tractor€ 4.6008 okt 2026Troostwijk Auctions
2021 Goldoni 416 SR Twee-wielige Tractor€ 4.6008 okt 2026Vavato

De hoogste eindbiedingen (5 maanden)

  1. € 72.200 2018 Fendt 828 vario Vierwielaangedreven Tractor (Dome Auctions, okt 2026)
  2. € 47.000 2018 John Deere 6230R Vierwielaangedreven tractor (Dome Auctions, okt 2026)
  3. € 45.200 1 Fendt 312 Vario-tractor (Zoll-Auktion, sep 2026)
  4. € 41.000 John Deere - 6155R - Landbouwtractor - Tractor (Surplex, okt 2026)
  5. € 41.000 Claas - Arion 510 CIS - Landbouwtractor - Tractor (Surplex, okt 2026)

Waar let je op als je koopt?

  • Vraag naar de urenstand en het onderhoud; in de urenteller-check zie je of de uren passen bij de leeftijd.
  • Kijk op de kijkdag naar banden, hefinrichting, aftakas en lekkages; laat hem warm en koud starten.
  • Reken transport mee: zonder kenteken moet een trekker op een dieplader.

Hoe we meten

  • Eindbod, geen startbod. We tellen alleen kavels die echt een bod kregen, per stuk. Startbedragen, niet-verkochte kavels en partijen tellen niet mee.
  • Zonder kosten. Bedragen zijn het eindbod zonder opgeld, btw en andere kosten. Wat je in totaal betaalt, reken je uit met de opgeldcalculator.
  • Mediaan. De middelste waarde: de helft bracht minder op, de helft meer. Eén uitschieter trekt de mediaan niet scheef. "Middelste helft" is het bereik van het 25e tot het 75e percentiel.
  • Alleen wat we volgen. De cijfers komen van de veilinghuizen in Nederland en België die Geveild.com volgt en die uitslagen tonen. Het is een grote steekproef van de markt, geen volledige telling.
  • Genoeg metingen. Een groep tonen we pas vanaf 10 eindbiedingen. Te weinig? Dan laten we het weg in plaats van te gokken.
  • Geen oldtimers. Voertuigen met een bouwjaar van vóór 1980 in de titel tellen niet mee; die hebben hun eigen markt. Onderdelen en losse accessoires ook niet.

Meer over onze bronnen: hoe Geveild werkt.

Deze cijfers gebruiken

Journalist, blogger, onderzoeker of student? Gebruik de cijfers gratis, ook in grafieken en artikelen, met bronvermelding en een link (licentie CC BY 4.0).

CSV Grafiek (SVG) Pers en onderzoek

Grafiek insluiten op je eigen site

Veelgestelde vragen

Wat brengt een trekker op veiling op?
Trekkers brachten de laatste 5 maanden op veiling een mediane eindprijs van € 5.425 op. De middelste helft ging weg voor € 2.100 tot € 18.250. Dat is gemeten over 74 echte eindbiedingen bij veilinghuizen in Nederland en België, zonder opgeld en btw.
Zitten opgeld en btw in deze bedragen?
Nee. Alle bedragen zijn het eindbod zonder opgeld (meestal 10 tot 20%), btw en andere kosten. Met de opgeldcalculator van Geveild.com reken je het eindbod om naar een totaalprijs.

Meer veilingcijfers