Naar de inhoud

Veilingmonitor · Bouw en grondverzet · bijgewerkt 13 oktober 2026

Wat brengt een graafmachine op veiling op?

Kort antwoord: Graafmachines brachten de laatste 5 maanden op veiling een mediane eindprijs van € 11.750 op. De middelste helft ging weg voor € 4.600 tot € 14.056. Dat is gemeten over 588 echte eindbiedingen bij veilinghuizen in Nederland en België, zonder opgeld en btw. De laatste 90 dagen: € 11.750 (588 eindbiedingen).

€ 11.750mediane eindprijs (5 maanden)
€ 4.600– 14.056middelste helft
588eindbiedingen gemeten
€ 112.000hoogste eindbod

Minigravers en graafmachines komen vaak op veiling bij verhuurbedrijven en bedrijfsbeëindigingen. Wat betaal je ervoor? Per soort, merk en bouwjaar, uit de echte eindbiedingen.

Handig voor aannemers, hoveniers en verhuurders.

Mediane eindprijs per maand

Graafmachines op veiling: mediane eindprijs per maand€9,2ksep '26€12,0kokt '26Graafmachines op veiling: mediane eindprijs per maand€9,2ksep '26€12,0kokt '26
Alleen maanden met minstens 10 eindbiedingen. De laatste staaf is de lopende of laatste volledige maand.
Als tabel
MaandMediaanMiddelste helftEindbiedingen
oktober 2026€ 12.000€ 5.400 – € 14.250463
september 2026€ 9.200€ 2.800 – € 12.838125

Graafmachines per soort

SoortMediane eindprijsMiddelste helftEindbiedingen
Minigraver€ 5.400€ 2.800 – € 10.350186
Rupsgraafmachine€ 11.744€ 6.600 – € 19.50080

Graafmachines per merk

MerkMediane eindprijsMiddelste helftEindbiedingen
Kubota€ 12.350€ 12.250 – € 14.000103
Caterpillar€ 14.250€ 11.677 – € 19.50049
Komatsu€ 14.500€ 12.361 – € 17.00041
Hitachi€ 14.500€ 11.000 – € 17.00029
Doosan / Develon€ 13.250€ 12.838 – € 13.50027
Wacker Neuson€ 11.250€ 10.500 – € 15.50013
Liebherr€ 11.475€ 1.050 – € 16.00012
Volvo€ 11.750€ 5.100 – € 12.25011
JCB€ 11.000€ 8.951 – € 11.00010

Graafmachines per bouwjaar

BouwjaarMediane eindprijsMiddelste helftEindbiedingen
tot en met 2009€ 10.750€ 5.100 – € 11.50053
2010–2014€ 12.350€ 12.000 – € 13.750130
2015–2019€ 14.000€ 12.750 – € 15.500135
2020 en nieuwer€ 7.500€ 3.000 – € 13.100174

Bouwjaar zoals het in de kaveltitel staat; kavels zonder bouwjaar in de titel tellen alleen mee in het totaal.

Recente uitslagen

KavelEindbodGeslotenVeilinghuis
Colt KV13 Groen Minigraafmachine€ 2.80012 okt 2026Troostwijk Auctions
RTE - 2025 - CRE102 - Minigraafmachine 1020KG EURO 5€ 4.45012 okt 2026Surplex
UF Equipment Kubota - 2026 - NM 1800 KG - Diesel Rupsgraafmachine€ 7.80012 okt 2026Troostwijk Auctions
JPC KV12 Mini Graafmachine Nieuw 2025 | 1,07t | 12 pk diesel | CE€ 2.90012 okt 2026Surplex
JPC KV12 Mini Graafmachine Nieuw 2025 | 1,07t | 12 pk diesel | CE€ 3.75012 okt 2026Surplex
2016 Yanmar Sv100-2A-2PB Rupsgraafmachine€ 23.50012 okt 2026Surplex

De hoogste eindbiedingen (5 maanden)

  1. € 112.000 Volledig assortiment voertuigen en compacte graafmachines (NetBid, sep 2026)
  2. € 60.000 2010 Caterpillar 320DLR-A Amfibische graafmachine (Troostwijk Auctions, sep 2026)
  3. € 59.000 Caterpillar - 2019 - M314F - Banden graafmachine (Troostwijk Auctions, okt 2026)
  4. € 47.000 2018 Atlas 250 MH Banden graafmachine (Troostwijk Auctions, okt 2026)
  5. € 46.000 2008 Hitachi MA125 Amfibische rupsgraafmachine (Troostwijk Auctions, sep 2026)

Waar let je op als je koopt?

  • Vraag naar urenstand en onderhoud, en kijk naar rupsen, tanden, pennen en bussen.
  • Kijk welke bakken en welke snelwissel erbij zitten; dat maakt veel uit bij het vergelijken.
  • Reken transport mee; in de transporttool zie je wat het gewicht betekent voor aanhanger en rijbewijs.

Hoe we meten

  • Eindbod, geen startbod. We tellen alleen kavels die echt een bod kregen, per stuk. Startbedragen, niet-verkochte kavels en partijen tellen niet mee.
  • Zonder kosten. Bedragen zijn het eindbod zonder opgeld, btw en andere kosten. Wat je in totaal betaalt, reken je uit met de opgeldcalculator.
  • Mediaan. De middelste waarde: de helft bracht minder op, de helft meer. Eén uitschieter trekt de mediaan niet scheef. "Middelste helft" is het bereik van het 25e tot het 75e percentiel.
  • Alleen wat we volgen. De cijfers komen van de veilinghuizen in Nederland en België die Geveild.com volgt en die uitslagen tonen. Het is een grote steekproef van de markt, geen volledige telling.
  • Genoeg metingen. Een groep tonen we pas vanaf 10 eindbiedingen. Te weinig? Dan laten we het weg in plaats van te gokken.

Meer over onze bronnen: hoe Geveild werkt.

Deze cijfers gebruiken

Journalist, blogger, onderzoeker of student? Gebruik de cijfers gratis, ook in grafieken en artikelen, met bronvermelding en een link (licentie CC BY 4.0).

CSV Grafiek (SVG) Pers en onderzoek

Grafiek insluiten op je eigen site

Veelgestelde vragen

Wat brengt een graafmachine op veiling op?
Graafmachines brachten de laatste 5 maanden op veiling een mediane eindprijs van € 11.750 op. De middelste helft ging weg voor € 4.600 tot € 14.056. Dat is gemeten over 588 echte eindbiedingen bij veilinghuizen in Nederland en België, zonder opgeld en btw.
Welke soort brengt het meest op?
In onze metingen van de laatste 5 maanden had Rupsgraafmachine de hoogste mediane eindprijs: € 11.744 (80 eindbiedingen). Alleen groepen met minstens 10 eindbiedingen tellen mee.
Welk merk brengt het meest op?
In onze metingen van de laatste 5 maanden had Komatsu de hoogste mediane eindprijs: € 14.500 (41 eindbiedingen). Alleen groepen met minstens 10 eindbiedingen tellen mee.
Welk bouwjaar brengt het meest op?
In onze metingen van de laatste 5 maanden had 2015–2019 de hoogste mediane eindprijs: € 14.000 (135 eindbiedingen). Alleen groepen met minstens 10 eindbiedingen tellen mee.
Zitten opgeld en btw in deze bedragen?
Nee. Alle bedragen zijn het eindbod zonder opgeld (meestal 10 tot 20%), btw en andere kosten. Met de opgeldcalculator van Geveild.com reken je het eindbod om naar een totaalprijs.

Meer veilingcijfers